Skip to content
Kezdőlap » Szabályzat » Vizsgák

Vizsgák

A vizsgafeladatokat ugyanott találjátok majd meg, mint a tananyagokat, vizsga alcímen válik elérhetővé a vizsgaidőszak első napjától kezdve. Ezeket szintén emailben szükséges megküldeni a bagoly@lumensuli.hu címre! Az email tárgya minden esetben az alábbi sablon szerint legyen, különben vagy nem fog eljutni a megfelelő tanárhoz, vagy nem fogjuk tudni beazonosítani, hogy ki küldte!
Tantárgy neve Y vizsga / Diák Neve / X. évfolyam / HázNeve

Értelemszerűen a tantárgy neve helyére beírod, hogy mely tárgy vizsgáját küldöd épp be, az Y helyére pedig az adott évfolyam számát kell megadnod. Ez elhagyható abban az esetben, ha ez az évfolyam megegyezik azzal az évfolyammal, amibe éppen jársz, vagy ha az adott tárgy csak egy éves. A diák neve logikusan a karaktered teljes neve, az évfolyam az az év, amit épp végzel, a ház neve pedig, ahova tartozol.
tehát például: Bájitaltan vizsga / Futkárvölgyi Elemér / 1. évfolyam / Terrenus
vagy Rúnaismeret 2 vizsga / Futkárvölgyi Elemér / 3. évfolyam / Fluvius

Ha időt szeretnél spórolni, akkor a megoldásokat az email szövegébe is írhatod, azonban ha szeretnél csinosabb vizsgadolgozatot készíteni, akkor javasoljuk a doc, docx vagy pdf formátumban történő csatolást. Ha sok képi elemet használsz, akkor a pdf-et javasoljuk, mert így biztos nem fog elcsúszni a formázás. Wordben lehetőség van pdf formátumban történő nyomtatásra. Ezekkel a megoldásokkal jó esélyed van bónuszpontokat is bezsebelni vizsgád külalakjára.

Hogy megkönnyítsd tanáraid dolgát, kérjük, ne csak a válaszokat, hanem a kérdéseket is írd bele a vizsgába! Nagyon köszönjük!

A vizsgák célja

A vizsga egy hosszabb feladatsor, az éves anyag számonkérése. Lehetnek benne kevésbé kreatív részek és alkotósabb, gondolkozósabb feladatok is. Több kisebb-nagyobb kérdésből/feladatból áll. Lehet tesztjellegű, de lehet a tanár által elmesélt gyakorlati feladat vagy akadálypálya is, aminek eredményéről a diák szintén mesélve tud beszámolni.

Célja, hogy a tanév során megszerzett tudást felmérje.

Az RBF és RAVASZ vizsgák két részből állnak, egy villámkvízből és egy gyakorlati feladatsorból. Ez utóbbi jelentősen többet nyom a laptba. A kvíz egy rövid, egyszerű számonkérés, amire több tanévvel később is könnyen lehet emlékezni. Néhány rövid kérdésből áll. A gyakorlati feladat egy átfogó, értelmező tudást igénylő kreatív megmérettetés, melyet 2-3 oldalas esszé formájában kell kifejteni.

A kvíz célja, hogy belekérdezzünk a diák tudásába, de ne állítsuk túl sok időt igénylő feladat elé, míg a gyakorlati feladat célja, hogy felmérjük, hogy a diák tudott-e azonosulni a tantárggyal, érti-e annak összefüggéseit.

A vizsgák hossza

Egy vizsga jellemzően 20 rövid VAGY 10 közepes hosszúságú VAGY 5 hosszú feladatból, illetve ezek kombinációjából* áll.
(Pl. 2 hosszú, 3 közepes és 6 rövid feladat.)

Az RBF és RAVASZ vizsgák ezzel szemben két részből állnak. Az elméleti rész a kapott érdemjegy 30%-át teszi ki, és 10 véletlenszerűen sorsolt kvízkérdésből áll, melyeket az órák végén található, 4-4 gyakorlókérdésből válogat össze egy varázslat. Kérlek, meg se próbáld megsúgni a barátaidnak, hogy “a második kérdésre a B válasz a helyes”, ugyanis mindenki más kérdéseket és más sorrendben fog kapni! A gyakorlati rész 1-3 feladatból áll, melyekre együttesen körülbelül 3 000 – 7 500 karakter terjedelemben várjuk alaposan kifejtett válaszaitokat. (Ne ijedjetek meg, ez a gyakorlatban 1,5 – 3,5 oldal hosszúságot jelent, ami még alapos kutatómunka mellett is 1-2 óra alatt megoldható!)

* 1 hosszú feladat = 2 közepes feladat = 4 rövid feladat

Mit is jelent ez? Mi számít rövidnek vagy hosszúnak?

  • Rövid: 2-3 szó, 1 mondat, 1-2 feleletválasztós kvízfeladat, 1-2 igaz/hamis kérdés
  • Közepes: hosszabb felsorolás, 4-5 mondat, képkeresés
  • Hosszú: 2 000 – 2 500 karakteres (szóközök nélkül) esszé, fogalmazás, képszerkesztés, rövidke, egyszerű videó vagy hangfelvétel, egyéb digitális alkotás, egyszerűbb kézműveskedés, digitális/tradicionális rajz, stb.