Skip to content
Kezdőlap » Szabályzat » Házi feladatok

Házi feladatok

A tananyagok menüpontban megtalálható órák végén lévő házi feladatokat emailben kell megküldened a bagoly@lumensuli.hu címre! Az email tárgya minden esetben az alábbi sablon szerint legyen, különben vagy nem fog eljutni a megfelelő tanárhoz, vagy nem fogjuk tudni beazonosítani, hogy ki küldte!
Tantárgy neve Y / Óra száma / Diák Neve / X. évfolyam / HázNeve

Értelemszerűen a tantárgy neve helyére beírod, hogy mely tárgyhoz küldesz épp házit, az Y helyére pedig az adott évfolyam számát kell megadnod. Ez elhagyható abban az esetben, ha ez az évfolyam megegyezik azzal az évfolyammal, amibe éppen jársz, vagy ha az adott tárgy csak egy éves. A diák neve logikusan a karaktered teljes neve, az évfolyam az az év, amit épp végzel, a ház neve pedig, ahova tartozol.
tehát például: Bájitaltan / 1. óra / Futkárvölgyi Elemér / 1. évfolyam / Terrenus
vagy Rúnaismeret 2 / 3. óra / Futkárvölgyi Elemér / 3. évfolyam / Fluvius

Ha időt szeretnél spórolni, akkor a megoldásokat az email szövegébe is írhatod, azonban ha szeretnél csinosabb házit készíteni, akkor javasoljuk a doc, docx vagy pdf formátumban történő csatolást. Ha sok képi elemet használsz, akkor a pdf-et javasoljuk, mert így biztos nem fog elcsúszni a formázás. Wordben lehetőség van pdf formátumban történő nyomtatásra. Ezekkel a megoldásokkal jó esélyed van bónuszpontokat is bezsebelni házid külalakjára.

Hogy megkönnyítsd tanáraid dolgát, kérjük, ne csak a válaszokat, hanem a kérdéseket is írd bele a házidba! Nagyon köszönjük!

A házi feladatok célja

A házi feladat általában az órai anyag kiterjesztése, továbbgondolása vagy valamilyen kreatív feladat. Nem az órai anyag számonkérése, hanem saját kutatás, alkotás, gondolkodás, véleményformálás a cél. Nagyon komplex dolgokat nem kérünk, de plusz pont szerezhető azzal, ha valaki az adott feladatot nagyobb volumenben (ez nem feltétlenül nagyobb terjedelmet, inkább alaposabb munkát jelent) alkotja meg, alapos kutatómunkát végez vagy ha a feladatot kiegészíti egy nem kért, de az órai anyaghoz szorosan kapcsolódó kreatív munkával.

Célja, hogy elérje, hogy a diáknak saját kötődése legyen a tanultakhoz.

A házi feladatok hossza

Golymók tagozaton

Tanóránként 4 villámkérdés, mely később majd az RBF és RAVASZ vizsgákon is visszaköszönhet majd.

Sárkány tagozaton

Egy házi feladat jellemzően 8 rövid VAGY 4 közepes hosszúságú VAGY 2 hosszú feladatból, illetve ezek kombinációjából* áll.
(Pl. 1 hosszú, 1 közepes és 2 rövid feladat.)
* 1 hosszú feladat = 2 közepes feladat = 4 rövid feladat

Mit is jelent ez? Mi számít rövidnek vagy hosszúnak?

  • Rövid: 2-3 szó, 1 mondat, 1-2 feleletválasztós kvízfeladat, 1-2 igaz/hamis kérdés
  • Közepes: hosszabb felsorolás, 4-5 mondat, képkeresés
  • Hosszú: 2 000 – 2 500 karakteres (szóközök nélkül) esszé, fogalmazás, képszerkesztés, rövidke, egyszerű videó vagy hangfelvétel, egyéb digitális alkotás, egyszerűbb kézműveskedés, digitális/tradicionális rajz, stb.

Ezt a rendszert használjuk a vizsgafeladatoknál is. Az egységes rendszer célja, hogy a tanév során a különböző tanórákon nagyjából egyforma hosszúságú házikat és vizsgákat kapjatok, ne legyen olyan, hogy bizonyos tárgyakból könnyebb sok pontot szerezni, míg másokból sokkal nehezebb.